Program dla gastronomii X2 SYSTEM START

X2-System-START-dla-gastromomii

X2 System  to wielomodułowy system do obsługi zarówno jednolokalizacyjnych, jak i wielolokalizacyjnych placówek gastronomicznych. Doskonale sprawdzi się w małym barze, bistro, restauracji oraz hotelu i spa.

Wielomodułowość pozwala na zakup na początku wersji podstawowej, a z czasem rozwinięcie jej do wersji rozszerzonej, dopasowanej konkretnie pod potrzeby użytkownika.

X2 System to instalacja na jednym stanowisku POS aplikacji X2Kasa, która pozwala na podłączenie drukarki fiskalnej oraz X2Managera, który jest przeznaczony do zarządzania. X2Manager może być zainstalowany dodatkowo na komputerze stacjonarnym albo laptopie. Jeżeli osoby wymieniają się licencją, pracują w różnych porach doby, mogą korzystać z jednej licencji xManager.

Jest to obecnie najbardziej intuicyjny program do zarządzania w gastronomii działający w środowisku Microsoft  Windows.

System już przy otwarciu lokalu daje nam możliwości szybkiego wyliczenia marży, a w późniejszej pracy pozwala nam usprawnić sprzedaż. Poprzez liczne raporty jesteśmy w stanie wyciągnąć wiele potrzebnych danych z systemu. Ma naprawdę świetny system magazynowy. Warunkiem oczywiście jest tu poprawne wprowadzenie wszystkich faktur zakupowych i receptur.

Dodatkowe istotne atuty:

  • zarządzanie lokalem/lokalami z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu
  • przesunięcia międzymagazynowe (przy zarządzaniu kilkoma lokalizacjami)
  • towar z magazynu schodzi natychmiast w momencie sprzedaży
  • system pilnuje cen zakupowych i jest w stanie zwrócić uwagę na ewentualne podwyżki cen, ponieważ pamięta jaki towar, kiedy, od kogo i w jakich cenach kupujemy
  • wysyła raporty, np. z obrotami dziennymi lokalu, lub wszystkich lokali mailem lub smsem
  • obsługa KDS
  • możliwość wysyłania smsem reklamy do klientów
  • obsługuje dowozy z pełnym rozliczeniem kierowców
  • możliwość wyświetlenia zamówienia klientów i czas ich realizacji na osobnym monitorze wiszącym na sali sprzedaży
  • kontrolę sprzedaży w każdym momencie.

xz

 

Pakiet X2 System Start składa się z następujących modułów:

 

X2 MANAGER – główna aplikacja tego pakietu, służąca do zarządzania przez kadrę managerską i właścicieli. Każdy użytkownik może dostosować to oprogramowanie do własnych potrzeb. Może zrobić to sam, bez konsultacji z informatykiem. Wszystkie zmiany widoczne są od razu. Aplikacja ta pozwala na zarządzanie gospodarką magazynową, z podziałem na wiele magazynów i oddziałów oraz prowadzi prawidłowe rozliczenia finansowe i towarowe. Daje możliwość tworzenia szeregu raportów i analiz, prowadzenia dziennika spraw, zobowiązań i należności.  Pozwala na prace zdalną (przez podłączenie do Internetu), a przez to stałą kontrolę nad bieżącą sprzedażą i pracą lokalu podczas nieobecności  managera czy właściciela na miejscu.

 

X2 KASA – druga, obok X2 MANAGER, istotna aplikacja dla tego systemu. Służy do realizacji sprzedaży POS. Umożliwia sprzedaż zarówno w restauracji, jak i w barach szybkiej obsługi czy dyskotekach. Aplikację można dopasować do konkretnego miejsca i typu sprzedaży.  Posiada liczne funkcje do zarządzania rachunkami. Interfejs tej aplikacji został stworzony dla ekranów dotykowych.

 

X2 SYS – służy do realizacji wydruków fiskalnych, przychodów i rozchodów magazynowych, wykonuje kopie bazy danych.

 

X2 RAPORT – służy do generowani raportów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

 

 

 

Dodatkowe aplikacje X2 System Start:

 

X2 MOBILE – aplikacja ułatwiając pracę kelnera na tzw. bonownikach kelnerskich.

 

X2 ADRS – pozwala na centralne zarządzanie rozproszoną siecią lokali on-line, czyli na zarządzanie i wymianę danych między lokalizacjami z innego miejsca. Dzieje się to bezobsługowo, a właściciel w jednym laptopie widzi co się dzieje we wszystkich jego lokalach.

 

X2 SMS – pozwala na działania marketingowe  poprzez wysyłanie SMS do klientów, ułatwia kontakt z klientem (może np. zostać poinformowany o wysłanym do niego wynosie).

 

X2 KDS – pomaga usprawnić pracę i komunikację pomiędzy kuchnią a obsługą sali.

 

X2 Serve – wyświetla zamówienia klienta na monitorze informując go co się dzieje z jego zamówieniem

 

X2Hotel – aplikacja hotelowa umożliwiająca sprzedaż pokoi hotelowych, który współpracuje z aplikacjami X2Manager i X2Kasa, umożliwiając np. przerzucanie obciążeń z restauracji na pokój hotelowy i późniejsze całościowe rozliczenie klienta.

 

X2 Rezerwacje WWW – sprzedaż pokoi hotelowych przez internet

 

X2SPA – program dla SPA

 

X2Mail – wysyła mailem wybrane raporty, w określonych godzinach, lub w momencie wystąpienia jakiegoś zdarzenia

 

X2Code – umożliwia zarządzanie i rozliczanie kierowców i dowozów

 

X2Kasa Fiskalna – pozwala na programowanie i rozliczanie sprzedaży jak i magazynów z kas fiskalnych, które restauracja np. może wykorzystywać do sprzedaży przy różnego rodzaju imprezach plenerowych

 

Szczegóły poszczególnych aplikacji opiszę w następnych artykułach, a dla niecierpliwych polecam stronę dealera systemu www.x2system-gastro.pl

 

 

Manager wielu znanych lokali gastronomicznych. Od lat związana z gastronomią i eventami. Pomaga, doradza w otwieraniu i prowadzeniu restauracji.
Prywatnie mama nastolatki. Jej największą pasją jest pieczenie ciast oraz wypieków.

HORECA+ tel. +48 889 30 40 50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *